Żuchwa

Żuchwa to jeden z obszarów, gdzie wiotkość skóry powoduje, że wyglądamy starzej.Obwisła skóra na jej środkowej części zwana jest potocznie "chomiczkami". Dolną partię twarzy może dotknąć również problem przerostu mięśnia żwacza i zbyt mocne jej zaznaczenie -tzw. „kwadratowa żuchwa”.

Wiotkość skóry

Naturalne procesy starzenia nie są łaskawe dla tej okolicy, gdy skóra traci elastyczność okolice żuchwy, czyli praktycznie całe dolne piętro twarzy traci swój zarys, skóra inaczej układ się i zaczyna nieestetycznie zwisać. To właśnie ten nadmiar skóry pacjentki często nazywają „chomikami”. Proces ten możemy spowolnić i zniwelować stosując zabiegi stymulujące skórę czyli biostymulatory z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego, polinukleotydów, kolagenu czy kompleksów aminokwasowych. Dobrym sposobem na przywrócenie pięknego owalu twarzy i zagęszczenie skóry jest zabieg radiofrekwencji mikroigłowej.

Wolumetria

Zabieg wolumetrii polega na wymodelowaniu okolicy preparatem na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia (który jednocześnie zagęści skórę). Zabieg wykonywany jest w celu nadania objętości, poprawienia owalu twarzy czy też wyrównaniu asymetrii.

Lifting wektorowy

Zabieg liftingu wektorowego obejmuje zarówno linię żuchwy jak i policzki. Jest zaawansowana procedura medyczna, która łączy w sobie efekt wolumetrii i biostymulacji. Bezpośrednio po podaniu hydroksyapatytu wapnia zaobserwujemy delikatny efekt wypełnienia, ale to nie jest końcowy efekt. Preparat rozpocznie również stymulację produkcji kolagenu co spowoduje znaczną poprawę gęstości i napięcia skóry w miejscu podania.

Bruksizm

W leczeniu bruksizmu możemy zastosować toksynę botulinową, by osłabić aktywność mięśni odpowiedzialnych za nadmierne zaciskanie zębów (często osoby z hipertrofią żwaczy skarżą się na ścieranie zębów czy zgrzytanie zębami podczas snu). Mięsień żwacz można z łatwością wyczuć obustronnie u siebie, układając palce na kątach żuchwy, a następnie mocno zaciskając zęby. Pierwsze efekty zabiegu z użyciem toksyny botulinowej na tą okolice odczuwalne są już po 2 tygodniach od zabiegu, przeważnie całkowite działanie toksyny jest odczuwalne po 4 tygodniach od momentu podania. Osłabiony mięsień stopniowo traci na objętości co może spowodować wysmuklenie twarzy (często właśnie dla tego efektu kobiety wykonują ten zabieg). Warto pamiętać, że działanie toksyny botulniowej jest tymczasowe i zabieg należy powtarzać średnio co 6 miesięcy.

* Efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stanu wyjściowego skóry, może się różnić u poszczególnych przypadków. Na liczbę wykonanych zabiegów ma wpływ również stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz styl życia.

**Ceny oferowanych usług mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

*** Ostateczną cenę oraz zalecaną ilość zabiegów ustala lekarz.