Uda

Marzą Ci się piękne nogi bez wiotkości i cellulitu, zapoznaj się z metodami walki z uporczywymi problemami. Niezależnie od przyczyn pojawiania się niedoskonałości medycyna estetyczna i kosmetologia wesprą twoją walkę przy pomocy najnowszych technologii i starannie wybranych preparatów.

Wiotkość skóry

Zmagasz się z problemem wiotkiej skóry na udach? Niezależnie od przyczyny tego problemu, czy wynika to z procesów starzenia się skóry i znacznego spadku produkcji włókien kolagenowych, czy może jest skutkiem utraty tkanki tłuszczowej, możesz polegać na medycynie estetycznej i kosmetologii, aby poprawić jędrność swoich nóg. Zabiegi polecane na tę część ciała to karboksyterapia (czyli terapia dwutlenkiem węgla, aby wspomóc lokalny metabolizm tkankowy), radiofrekwencja mikroigłowa (zabieg napinający i zagęszczający, który działa do 7 mm w głąb skóry ciała) lub zabiegi wykorzystujące technologię fali radiowej (zabieg mniej inwazyjny, wykonywany całorocznie). Zazwyczaj terapia obejmuje serię kilku zabiegów, a regularność jest kluczowa dla osiągnięcia optymalnych efektów. Innym połączeniem zabiegowym, szczególnie w przypadku wiotkości wewnętrznej strony ud jest wykonanie najpierw mezoterapii igłowej z kwasem hialuronowym i hydroksyapatytem wapnia a następnie, po 2 tyg zastosowanie termoliftingu (podczerwieni IR). Na wiotkie kolana najczęściej stosujemy preparaty na bazie kwasu hialuronowego oraz kwasu polimlekowego w celu napięcia skóry oraz spłycenia zmarszczek nad kolanami.

Tkanka Tłuszczowa i Cellulit

Cellulit to tkanka tłuszczowa gromadząca się pod skórą w formie grudek i nierówności. Stan ten może mieć wiele przyczyn, nie tylko wynikać z niezrównoważonej diety i braku aktywności fizycznej. Czasami za pojawienie się cellulitu odpowiada zła gospodarka hormonalna, niektóre choroby, złe nawodnienie organizmu lub nawet uwarunkowania genetyczne. Walkę z tym problemem możemy wspomóc poprzez zabiegi kosmetologiczne wykorzystujące technologię fali akustycznej, fali radiowej lub fal coolwaves. Fale coolwaves skutecznie pomagają w redukcji centymetrów w miejscu poddawanym zabiegowi, ponieważ uszkadzają komórki tłuszczowe i prowadzą do ich usunięcia. Zabieg ten jest zalecany dla opornej tkanki tłuszczowej. W medycynie estetycznej dostępne są także specjalne preparaty oparte na kolagenie, kwasie hialuronowym i kompleksach aminokwasowych, a także możliwość poddania się zabiegowi radiofrekwencji mikroigłowej. Dla najlepszych efektów ważne jest przeprowadzenie serii zabiegów oraz dbanie o zdrową dietę i aktywność fizyczną, aby uniknąć powrotu problemu po zakończeniu terapii. Obecnie występuje wiele preparatów do miejscowej mezoterapii, które dobieramy w zależności od stopnia zaawansowania cellulitu. W składzie znajdziemy między innymi kolagen, kofeinę, aminokwasy, sole wodorowęglowe i węglowe (niwelujące kwasicę odpowiedzialną za powstawanie cellulitu) czy też kwas hialuronowy.

* Efekt zabiegu uzależniony jest od indywidualnych predyspozycji pacjenta i stanu wyjściowego skóry, może się różnić u poszczególnych przypadków. Na liczbę wykonanych zabiegów ma wpływ również stosowania się pacjenta do zaleceń pozabiegowych oraz styl życia.

**Ceny oferowanych usług mają jedynie charakter informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Art.66 par.1 Kodeksu Cywilnego.

*** Ostateczną cenę oraz zalecaną ilość zabiegów ustala lekarz.